Šediváčkův long 2009- XIII. ročník extrémního závodu psích spřežení po hřebenech Orlických hor- na trati 222 a 333 km

 

AKTUALITY
Počasí
Mapa ČR
Region
Vstupní informace
Přihláška
Závodníci
Pravidla
Program
Informace o trati
Historie závodu
Fotogalerie
Výsledky
Návštěvní kniha
Stránky roku 2008
PRESS INFO
SPONZOŘI
Reportáž z Deštného na 53:10
 
TOPlist
 
TOPlist
 

AKTUALITY


Firmy Manmat a Profilum ve spolupráci s Klubem severských psů vypisují cenu a titul ICE DOG.

Tento titul obdrží psi, kteří absolvují všechny následující akce:

1) ŠEDIVÁČKOVA 111ka - dogtreking v Orlických horách 10.-12.10.2008 WEB

2) ŠEDIVÁČKOVA 33ka- kárový závod na Šumavě- Kubova huť, 22.-23.11. 2008 WEB

3) ŠEDIVÁČKÚV Long 222/333km - 20.- 24. leden 2009


31.1.2009

Fotografie z jedné zatáčky na trati:

22 januar , 23 januar, 24 januar

Fotografoval Jan Galla, děkujeme.

 


 

24.1.2009

Poslední sobotní etapa nejkratší ze všech předešlých, 25km, odstartovala v 9:00. Počasí se víceméně umoudřilo, tak si závodníci užili své poslední kilometry Šediváčkova longu 2009.

Velké i malé bitvy o pozice na výsledkové listině, či o překonání vlastní únavy byly dobojovány, zbývající odpolední čas byl vyplněn přípravami na večerní vyhlášení, odjezdy domů, pomocníci a pořadatelé ukládají poslední značky na velké hromady, uklízejí zbytky vybavení a techniky.

Vyhlášení proběhlo pod taktovkou hlavního sponzora krmení Profilum.

Ceny a gratulace přijímali zúčastnění od představitelů města a zástupců sponzorských firem již tradičně večer v 18:00.

Výsledková listina ve formátu pdf Výsledky - Results.

Zůčastnění závodníci vyjádřili svůj dík všem pořadatelům a pomocníkům stojících dlouho na trati, veřejnou sbírkou na jejich pravidelné letní setkání před dalším 14. ročníkem Šediváčkova longu.

Děkujeme Všem, kteří každoročně přikládají ruku k dílu!

 

Večerní rozlučky se jako vždy zúčastnila většina musherů, pomocníků a pořadatelů v čele s ředitelem závodu. Řeší se zde nejčastěji použitá taktika, získané zkušenosti, léčí utržené rány a zklamání, vyplácejí sázky, uzavírají nové, dohadují slibná krytí, přijímají a nabízejí pozvání na ostatní závody, vyjížďky, výlety, návštěvy, cesty na daleký sever

...........................a samozřejmě se SLAVÍ.

 

 


23.1.2009

Páteční etapa i přes varování meteorologů začala prvními starty v 10:00 slunečním svitem, kterého si nejvíce musheři užili při stoupání do pověstné bunkrovky. Jakmile ovšem sjeli dolu "tobogánem" a vystoupali k Masarykově chatě, vítr o síle až 130km/h začal stěžovat práci psů a jejich musherů. Ostré krupičky sněhu nepříjemně bodaly do očí a prověřily schopnosti vůdčích psů - leadrů spřežení, pokud tento pes není psychicky vyrovnaný a odolný, nedokáže jít proti větru zavátou stopou. Ovšem žádný z účastníků takový problém neměl a všichni se vrátili do cíle. Zítra je a jejich psí společníky ček poslední závěrečná etapa na 25km.


22.1.2009

Všichni, kteří se dnes vydali na tratě dlouhé 45 a 65 kilometrů i přes nepřízeň počasí , která vládne celé Deštné a nižším polohám, byli velmi mile překvapeni jakou nádhernou slunečnou podívanou pro ně připravil vládce hor Rampušák, zřejmě zde na zemi osobně zastoupený ředitelem závodu Pavlem Kučerou. Pokud se podařilo závodníkům vystoupat nad mlhy, už u Masarykovy chaty se ukázalo, že trmácet se, se psy po horách se vyplatí. Jen se podívejte sami na přiložené foto.

 

První ze startujících se vrátil zpátky do cíle krátce po 13:15, někteří navrátilci dojížděli, až za setmění. Psi jejich majitelé si jistě krásné okamžiky na hřebenech Orlických hor náležitě užili, ať už jako musher se saněmi a svým psím spřežením, nebo jako lyžař s jedním, či dvěma psy (skijoring) nebo nejkrásnější klasické disciplině dalekého severu - pulce.

 

Všichni se vrátili bez zranění, i když nebyla nouze o rychlé sjezdy a pády. Viz další foto.


 

22.1.2009

V noci sice trochu nasněžilo, ale teplota v nižších partiích je jen kolem nuly a sníh je mokrý a rozbředlý. Proto se dnes ráno v 8 hod na mushermeetingu rozhodlo, že v zájmu psů, jejichž zdraví by na mokrém sněhu bylo ohroženo, že se ruší dnešní bivak a jede se základní okruh v délce 46 km po české straně Orlických hor. Startovat se bude v 10 hod. od Penzionu Kristýna v Jedlové. Tam budeme v odpoledních hodinách očekávat i dojezdy do cíle. Kvůli této změně programu budou i zítra (v pátek) starty od Penzionu Kristýna. Pořadatelé rozhodnou dle vývoje počasí, zda se bivak uskuteční z pátku na sobotu.


21.1.2009

Dnes ráno nastal skutečný i tradiční svátek všech musherů, byl odstartován hlavní závod Šediváčkova longu 2009, první etapa na 70 km z celkové dávky 222 km.

Před hlavním "pelotonem" startovali naši večerní jezdci i se svou "Železnou lady", ti ovšem vyjeli na trasu dlouhou 90km.

Na start hlavního závodu se postavilo za deštivého počasí 90 nadšenců, pro které se stal tento sport i životní náplní. Přes nepřízeň počasí, si užívali se svými psími společníky svou denní dávku kilometrů. Vlhko a mlha dala zabrat nejednomu outdoorovému vybavení, botám i psům a jejich majitelům. Vzhledem k délce etapy byla ta i dnes, ve spolupráci s polskou stranou natažena k našim severním sousedům. Trail pro závodníky byl i polskou stranou upraven v mezích možností, které dovolilo počasí.

Jistě bude dnešní jízda mlhavou krajinou námětem mnoha, a nejen večerních rozhovorů. Asi prvním a nejzvláštnějším zážitkem se bude chlubit Jiří Vondrák, tomu totiž cestou, chráněnou krajinou v polské části závodu, pět metrů před spřežením přebehla laň následována svým druhem, kterému ovšem nezbylo nic jiného než přeskočit první dvě řady táhnoucích psů.

Spousty startujících si svou etapu opravdu užívalo, neboť se vraceli do pozdních večerních hodin.

 


20.1.2009 večer

Na dnešní večerní etapu se vydalo 5 odvážliců, dva ze SRN a tři čeští, jedním z nich byla i žena s velkým Ž, "železná", skutečným jménem Jana Holá, je také jedním z uchazečů o titul ICE DOG, který se snaží získat se svými psy. Všichni závodníci této večerní etapy se vrátili před půlnocí.


20.1.2009

Kristýna žije svým předzávodním životem, poslední účastníci závodu dojíždějí po dlouhé cestě ze svch vzdálených domovů, nastává kolotoč krmení, venčení a příprav na zítřejší (dnešní), start závodu. Veterinář MvDr. Petr Hrabák se svými pomocníky má plné ruce práce, s veterinární konrolou startujících psů.

Dnes v poledne proběhne první velká schůzka pomocníků, kde budou rozděleny kontrolní posty a funkce při večerní etapě, která startuje při slavnostním zahájení v 18:00 hodin.

Při tomto večerním programu fa. SportProfi bude letošní ročník Šediváčkova longu zahájen pod světly lamp a loučí. Tento zasněžený večerní obraz můžete vidět, pokud se přijedete podívat sem do Deštného v Orlických horách.


17.1.2009

Když všechno fuguje tak jak má, je to nádhera, ale když se objeví problémy a najdou se lidé, kteří je umí a také pomohou řešit, je to nádhera ještě větší.

Jelikož nám den před zahájením akce odřekl spolupráci sponzor, který měl zajišťovat sněžné skůtry a jejich vybavení nastal problém , ktrerý bylo nutno řešit takřka "operativně".

Chceme touto cestou vyjádřit velké poděkování těmto lidem a firmám:

panu Martinu Řehoutovi

firmě Santa's Ranch

a panu Martinu Doulíkovi a jeho firmě SNOWMOBILES

za veškerou poskytnutou pomoc a spolupráci, děkujeme.

Dnes byly úspěšně dokončeny rozhovory s polskou stranou ohledně úpravy připravených tratí a přípravy bivaku.

Horská chata Kristýna už začíná jako každoročně o víkendu před startem závodu vítat první z více než stovky přihlášených musherů, jejich pomocníků a rodinných příslušníků. V neděli podvečer se jich zde sešlo již více než čtyřicet. Každý z nich má jistě co vyprávět, vždyť se někteří i rok neviděli, bude tedy i tato noc dlouhá a veselá. Sehraná obsluha chaty je již vzorně připravena plnit jejich přání a potřeby.


16.1.2009

Ředitel závodu vydává rozhodnutí následujícího znění:

Šediváčkův long 2009 se jede!

Sněhové podmínky pro pořádání závodu jsou vyhovující, týmy pořadatelů zázemí a technika připraveny.

Všechny Vás vítáme a těšíme se na příjemně strávené chvíle a kilometry.

The race is confirmed !

Have a good trip !

Das Rennen ist bestätigt ! 

Wir wünschen allen eine gute Anreise !


 

16.1.2009

Dne 13.1.2009 dosáhl počet přihlášených jednoho sta.

Přihlášení závodníci k dnešnímu dni: zde

Můžete nám posílat Vaše přihlášky na e-mail: registration2008@seznam.cz


4.1.2009

Ředitel závodu vyhlašuje pro všechny fotografy, kteří chtějí při letošním Šediváčkově longu fotit soutěž fotografií pro tištěný kalendář "Šediváčkův long v obrazech". Podmínkou účasti je dodání CD s 20ti fotografiemi v tiskové kvalitě do konce dubna 2009.


3.1.2009

VŠE NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU 2009!!!


09.10.2008

GRATULUJEME šťastným rodičům Neumanovým k přírůstku do rodiny: Jůlince!!!!!


15.8.2008 Mohelnice

Řady musherů se nám opět rozrostou o jeden kus. Taťka Rosťa a mamka Pavlínka jenom zlegalizovali svůj stav a my jim všichni gratulujeme!!!

Jako svatební dar od ředitele závodu Pavla Kučery a jeho ženy Andrejky dostávají Neumannovi zaplacené startovné dalšího Šediváka a ubytování pro tři osoby po dobu závodu...


10.8.2008

Velké poděkování patří Aleši Píclovi, který nám zachránil naší doménu..... Díky!!!!


ŠEDIVÁČKŮV LONG 2009
21. – 25. leden Deštné v Orlických horách

OFICIÁLNÍ KRÁTKÝ FILM z minulého ročníku na YouTube ZDE, Dlouhou verzi si můžete objednat na DVD vředitelské kanceláři závodu na: mueller.kucera@web.de

Video z minulého ročníku na YouTube zde


ŠEDIVÁČKOVA 111ka - dogtreking v Orlických horách ve stopách Šediváčkova longu

10.-12.10.2008

V pátek 10.10.2008 proběhne na Kristýně i sraz a školení nových a stávajících pomocníků!!!!

Veškeré informace naleznete na http://www.sedivackova111.estranky.cz/

Šediváčkův long 2009


Už po třinácté se bude v posledním lednovém týdnu konat tento závod psích spřežení, jeden z nejdelších, nejtěžších, ale i nejznámějších v převážné části Evropy. O jeho oblibě svědčí skutečnost, že od prvního ročníku v roce 1997 po dvanáctý ročník – úspěšně konaný i v podmínkách další teplé zimy – na něm soutěžila spřežení celkem z 11 evropských zemí. Délka závodu je úctyhodná – ve čtyřech etapách závodníci a jejich psí spřežení urazí 222 km po hřebenech Orlických hor na území České republiky a Polska. Nejzkušenější závodníci mohou absolvovat prestižní závod – v pěti etapách dokonce 333 km, k tomu s jednou noční etapou. Všechna spřežení vezou předepsané vybavení a zátěž, povinný je i bivak mezi dvěma denními etapami. Od roku 2002 je ŠEDIVÁČKŮV LONG součástí série čtyř extrémních závodů psích spřežení o titul IRON SLED DOG MAN, kdy ostatní tři závody jsou pořádány v rakouských a švýcarských Alpách. Závod se jezdí již řadu let jako Mistrovství ČR v LONGu, v roce 2004 se jel jako Mistrovství Evropy v LONGU i v MIDU (střední tratě).
Takovýto závod není náročný jen pro závodníky a jejich psy. Je složitý i z hlediska plánování, financování, příprav, propagace, organizace a vlastního průběhu, závislého na mnoha dalších okolnostech, nejvíce na počasí a stavu sněhu. Právě na úspěšném zvládání těchto vnějších vlivů se opakovaně prokazuje vhodnost vybraného místa, času a nakonec i kvalita všech spolupracovníků, kteří se na konání závodu podílejí. Mimořádná spolupráce je už tradičně s obcí Deštné v Orlických horách, s vlastníky lesů, se Správou CHKO Orlické hory, s provozovateli ubytovacích kapacit v osadě Jedlová, a v posledních letech i s polskými partnery – polským Musher klubem Amarok a obcí Duszniki–Zdrój, i s celními správami obou zemí, jejichž hranice závodníci během závodu několikrát překračují. Velmi dobrá spolupráce je i s řadou osvědčených sponzorů. Díky osvědčeným fotografům a kameramanům nabízí ŠEDIVÁČKŮV LONG aktuální informace mediálním partnerům, v rozhlase i v televizi můžete sledovat přímé vstupy ze závodu a z každého ročníku je zpracován ucelený audiovizuální dokument. Přípravy, přihlášky i vlastní průběh závodu můžete sledovat na www.czechlongtrail.com. Ale přímý zážitek vám to nenahradí!
S tolika partnery a s tolika účastníky by nebylo možno ŠEDIVÁČKŮV LONG úspěšně uspořádat bez pomoci mnoha dobrovolníků, kteří obětují hodně svého času tomu, aby se závod vydařil. O jejich dobře odvedené práci svědčí řada závodníků, kteří se na ŠEDIVÁČKŮV LONG každoročně a rádi vracejí. Vytváří se zde i řada pevných přátelských vztahů, které překonávají hranice, jazykové bariéry i čas.
Díky za pomoc a spolupráci všem, kdo tento závod podporují!


Vzhledem k dvoum špatným zimám bude třeba, aby si každý závodník zajistil ubytování v přilehlých penzionech sám. Bohužel poořadatelé nemohou na sebe dál brát garance naplnění ubytovacích kapacit, když ani neví jestli bude sníh a nebo ne. Děkujeme za pochopení!!!!


V letošním roce, více než kdy v minulosti, je důležité zajistit sponzory pro financování závodu! Pokud nebudou sponzoři, může se stát, že tento náš závod nebudeme moci uskutečnit!!!


 

NABÍZÍME SPONZORÚM:

Umístění loga a informace o firmě na našich webových stránkách, prostoru startu a cíle závodu, uvádět naše sponzory ve všech sdělovacích prostředcích, předvést 30 sec prezentaci firmy při zahajovacím i závěrečném ceremoniálu, poskytnout certifikát – Testováno při nejtěžším závodě psích spřežení ve střední Evropě- na výrobky použité a testované v rámci závodu, možnost využít materiálů z Šediváčkova longu ve svých propagačních materiálech. Darované ceny pro vítěze budou uvedeny na webové stránce...

Darovací smlouva // Dar podle FÚ // Sponzorská smlouva


Termín: 20.- 24. leden 2009

     
333 km
222 km
Út 20.1.2009 do16:00
Přejímka psů
    od 16:00
Zábavný program pro příchozí pod sjezdovkami SportProfi- ukázky psů, zapřahání, vození v saních.
    17:30
Slavnostní zahájení pod sjezdovkami fa Sport Profi s.r.o.
    18:00
Start na 46 km
St 21.1.2009 10:00
Start na 85 km
    10:30
Start na 60 km
Čt 22.1.2009 10:00
Start na 90 km s cílem na bivaku v Polsku
    10:30
Start na 60 km s cílem na bivaku v Polsku
23.1.2009 09:00
Start z bivaku na 70 km
Start z bivaku na 60 km
So 24.1.2009 09:00
Start na 42 km
Start na 42 km
    18:00
Slavnostní vyhlášení, pri zahajeni a pri vyhlaseni projekce, program a prodejni stanky.
Po celou dobu závodu možnost projizďky se psím spřežením v
Prostoru Kristyny

Příjem přihlášek na Šediváčkův long 2009

Příjem přihlášek na Šediváčkův long 2009 je zahájen, vyplňte prosím následující formulář.

ELEKTRONICKÝ PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ


Kontakt na pořadatele závodu:

Pavel Kučera, Nová 303, 38451 Volary, Czech republic, Tel: 00420 602 109 583, E-mail: mueller.kucera@web.de

Created by Jana Henychova, 2006
 

Deštné v Orlických horách

KNIHKUPECTVÍ VÁVROVÁ H.
CHOVATELSKÉ POTŘEBY- KRMIVA maloobchod- velkoobchod FRANIMAL
MVDr. Petr Hrabák veterinární ordinace Prachatice, tel. 602495545
Lékárna U Sokolovny,Luhačovice
Pharm.Dr.Eva Valentová
Masarykova 200,763 26 Luhačovice

TESAŘSTVÍ Čančara- Konečný Bílý Újezd u Dobrušky

603293052, 603224078